Неодим (англ. Neodymium)- це сріблясто білий хімічний елемент ІІІ групи періодичної системи, позначений символом Nd, атомний номер 60.

У 1843 році швецький лікар і хімік Карл Густав Мосандер повідомив що за властивостями дадим похожий на латан, тому і отримав таку назву. Пізніше, при очищені дадиму були отримані самарій і гадоліній. Але 1885 року хіміком Карл Ауер фон Вельсбах, встановлено, що дадим є сумішшю двох елементів неодим і празеодим.

 Його назва походить від грецьких слів  Neos тa didimos , що в перекладі означає «новий» та «близнюк»І тільки  у 1925 р був отриманий чистий неодим. Близько 80% усього добутого неодиму використовують для виготовлення магнітів.

Неодимовий магніт є найсильнішим з доступних постійних магнітів, який витісняє повністю феритові магніти.Давайте вернемось тріжки назад і зрозуміємо що таке неодимовий магніт?

Отже, неодимовий магніт –це сплав рідкоземельний елементів неодим, бор і залізо, представлений формою (Nd2Fe14B). Який був винайдений у 1983 р американською автомобільною компанією General Motors, японською торговою компанією Sumitomo Corporation і Китайська академія наук незалежно одне від одного.

Неодимовий магніт з матеріалу NdFeB (Неодім-Залізо-Бор) можна виділити такі фізичні характеристики:

–   Температура Кюрі: 310 - 340 (С0)

–   Твердість по Віккерсу: ~ 600 (Hv)

–   Електричний опір: 140 - 145 (Ом см) (електропроводи)

–   Щільність матеріалу: ~ 7,4 (гр. / См3.)
Середній вміст неодиму в земній корі 3,7 • 10-3 за масою. Як і всі інші лантаноїді, неодим присутній в багатьох рідкісноземельних мінералах.Найбільші запаси рідкоземельних мінералів знаходяться у Китаї, Бразилії і В’єтнамі. Китай контролює 80% видобутку неодиму у світі.

Неодимові магніти можкть бути будь-якої форми :

диски;

прямокутні;

кільце;

квадати

прудки

куб  

пошукові магніти

крипільні

-головоломка НЕокуб

- куля

самоклека

магніт тримач

Заказать
звонок